Prvi put se pripremate za triatlon. Imate strahove i plašite se da se suočite sa svojim zadatkom. Želite da impresionirate na svom prvom triatlonu? Važno je razumeti osnovna pravila triatlona. Iako može biti zastrašujuće, mi vam želimo pomoći da vaše prvo iskustvo bude pozitivno i uspešno.
ŠTA JE TRIATLON?
Triatlon se sastoji od tri discipline: trčanja, plivanja i biciklizma. Tri sporta kombinovana u jednom događaju. Triatlon je omiljeni sport za obične sportiste i dostižan cilj za sve. Posebno je popularan među ljudima svih uzrasta koji žele da učestvuju u triatlonu tokom celog života. Međutim, igrači moraju poštovati sva pravila ovog sporta.
Sportisti mogu doživeti stres i rizike ukoliko ne poznaju pravila i propise. Zato je važno razumeti takva pravila kako bi se izbegle nezgode. Trkači bi trebali dobiti informacije o trci. Bez obzira da li učestvujete u maloj trci ili glavnim događajima, važno je znati osnovna pravila kako biste nadmašili konkurenciju.
Za početnike, triatlon može biti zastrašujući. Čak i za ljubitelje fizičke aktivnosti može biti težak. Međutim, ne morate se plašiti. Početnici se često brinu o treninzima, ishrani i metodama ovog sporta. Takmičari moraju da se informišu i izbegnu paniku u poslednjem trenutku. Zato smo pripremili neka osnovna pravila i smernice za početnike kako bi se izbegle nesigurnosti.
OSNOVNA PRAVILA TRIATLONA
Triatlon se sastoji od plivanja, biciklizma i trčanja. Učenje pravila triatlona može biti stresno i zbunjujuće, ali sportisti mogu napraviti još veći nered bez poznavanja pravila. Zato, hajde da razmotrimo neka pravila koja pomažu da se izbegnu bilo kakva konfuzija i diskvalifikacija tokom takmičenja.
SMERNICE ZA PLIVANJE:

Plivači mogu odabrati bilo koju poziciju koja im je udobna tokom plivanja. Takmičari mogu da stanu između i odmore se. Međutim, najvažnije je nositi triatlon opremu poput mokrog odela za plivanje. Jer ono ima umerenu temperaturu od 25-29 stepena Celzijusa. Igrači ne smeju koristiti nikakve plutače tokom plivanja. U suprotnom, mogu biti diskvalifikovani iz trke, čak ne smeju bacati nikakvu opremu ili smeće tokom i nakon plivačkog događaja.
SMERNICE ZA BICIKLIZAM:
Za takmičare u biciklizmu, važno je nositi kacigu. Inače, igrač može biti diskvalifikovan. Igrač treba pažljivo da stavi kacigu i zaveže bradu pre nego što sedne na bicikl. Igračima nije dozvoljeno da se zadržavaju iza drugih igrača ili blokiraju put drugim igračima. Igrači treba da dozvole drugima da ih obiđu ili izbegnu bilo koju diskvalifikaciju.

Za vožnju iza drugih takmičara, biciklisti treba da održe odgovarajući razmak. Igrači ne smeju skretati sa staze i moraju poštovati osnovna pravila saobraćaja. Najvažnije je da takmičari ne smeju nositi slušalice tokom trke. Trkačima nije dozvoljeno korišćenje pogrdnog, grubog ili uvredljivog jezika. Oni moraju poštovati druge igrače i zvaničnike događaja. Igrači su odgovorni za proučavanje staze pre događaja. Inače, igrači mogu biti kažnjeni.
SMERNICE ZA TRČANJE:
Takmičarima je dozvoljeno da trče svojim tempom, čak mogu i da hodaju polako. Trka će biti završena kada prvi takmičar pređe ciljnu liniju jednom, to će biti zabeleženo. Trkači treba da nose kacige i patike.

Igrači ne smeju bacati smeće na stazi. Oni su obavezni da tokom trke uvek nose svoj broj. Broj treba da bude jasan i igrači ga ne smeju menjati sa drugim igračima.
PRAVILA HIDRATACIJE I ISHRANE:
Igrači moraju da pripreme svoje telo za dugu trku. Zato je važno održavati dobro hidriranje tela. Ponekad takmičari mogu koristiti redovne stanice sa napicima. U suprotnom, igrači moraju završiti svoj put sa sopstvenom izdržljivošću. Održavanje dobrog hidriranja pomaže vam da uspešno završite stazu.

Najbolje je održavati uravnoteženu ishranu i pratiti svoju ishranu. Igrači moraju pratiti savršen plan ishrane i koristiti suplemente i proteine u prahu. To najbolje funkcioniše za pobedu nad rivalima.
FOKUS NA PRAVILIMA:
Postoji mnogo pravila za tranziciju za igrače. Nakon završetka igre, igrači moraju svoju opremu postaviti na odgovarajuće mesto u zoni tranzicije. Inače, igrači će dobiti kaznu u vremenu. Igrači moraju staviti bicikle na ogradu. Igrači mogu ostaviti opremu u zoni tranzicije. Ne smeju proveravati tuđe stvari i opremu. Triatlonci treba da imaju jednostavnu tranziciju. Treba da organizuju svu opremu i brzo je pripreme za sledeću trku. Takmičari prilagođavaju triatlon opremu prema zahtevima svoje trke.
OSNOVNA PRAVILA OPREME:
Postoje neka pravila koja igrači moraju poštovati kako bi izbegli kazne. Sportista treba da ima adekvatnu opremu za trening i takmičenje. Najbolje je imati nezaboravno i sigurno iskustvo triatlona.
Elektronski uređaji su korisni, ali nisu dozvoljeni tokom trke. Igrači ne smeju koristiti slušalice ili satovi, jer oprema može ometati pažnju igrača. Za trku, igrači treba da nose kacigu radi svoje zaštite. Tokom plivanja, igrači moraju nositi mokro odelo za plivanje.
POTRAŽITE NAJBOLJU POMOĆ I SMERNICE
Da li ste početnik? I želite da započnete na pravom putu? Onda možete potražiti pomoć triatlon trenera koji će vam pomoći da postignete svoje ciljeve. Kada jednom počnete trku, ne možete dobiti pomoć od bilo koga.
Takmičenje u triatlonu može biti stresni deo triatlonske trke. Zato se trebate pripremiti unapred. I naučiti o novim tehnikama i okruženju terena. Pokušajte da dobijete odgovarajuću obuku od profesionalnog trenera.
PRAVILA ZA KAZNE:

Postoje različite kazne koje su zasnovane na pravilima i propisima. Većina igrača se suočava sa kaznom vremena. Ponekad se ‘nagrađuju’ diskvalifikacijom zbog kršenja pravila o kacigi ili broju. Međutim, ako igrač drugi put prekrši pravilo, biće kažnjen individualnim vremenom. Drugi put će biti kažnjen dvostruko više nego prvi put. Ali pri trećem kršenju pravila, moraće biti diskvalifikovan.